Vyberte si pohorie, trasu a horského sprievodcu


Cenník služieb IML pre rok 2017

Vyberte si pohorie:
 

Štrbské Pleso - Rysy (2503m) a späť

Trasa: 
Štrbské Pleso-Popradské pleso-Chata pod Rysmi-Rysy-Popradské pleso-Štrbské Pleso 
Predpokladané trvanie túry: 
4-5 hodín výstup, 4-5 hodín zostup (spolu: 8-10 hodín)
Prevýšenie:
1 290 m 
Náročnosť: 
Namáhavý výstup pre stredne zdatných turistov, na trase je jedna sekcia zabezpečená reťazami a oceľovými stupačkami.
Cena:
160,- Euro/ skupina do 10 osôb
Poznámka: 
Možnosť začiatku trasy na zastávke TEŽ Popradské Pleso

Túra sa začína od osady Štrbské Pleso (1355m) miernym kopcom na Trigant, odtiaľ po vrstevnici k Popradskému plesu, kde na rázcestí odbočíme do Mengusovskej doliny. Po chodníku sa dostaneme k trom Žabím plesám, odkiaľ stúpame po zabezpečenom úseku nad prah k Chate pod Rysmi (2250m). Najťažší úsek túry na skalnom prahu máme za sebou.
Prvá časť záverečného výstupu vedie do sedla Váha (2340m), zo sedla je krásny výhľad do Bielovodskej doliny a na galériu Gánku (2461m). V sedle odbočíme do krátkeho stúpania na hrebeň  a traverzom sa dostaneme pod vrchol Rysov (2503m). Asi po 1 hodine chôdze od chate si môžeme vychutnať výhľad z vrchola na Morské oko a Čierny staw a priľahlé vrcholy.. Návrat tou istou trasou. 

Vyberte si svojho horského sprievodcu kliknutím na tento riadok

Túto trasu pre Vás pripravil:
Štrbské Pleso – Kôprovský štít (2363 m) a späť

Trasa: 
Štrbské Pleso – Nad Popradským plesom - Hincovo pleso - Vyšné Kôprovské sedlo – Kôprovský štít
Predpokladané trvanie túry: 
4-5 hodín výstup, 3-4 hodiny zostup (spolu: 7-9 hodín)
Prevýšenie:
1 168 m 
Náročnosť: 
Celodenná túra pre zdatnejších turistov
Cena:
170,- Euro/ skupina do 6 osôb
Poznámka: 
Výstup je možné zahájiť aj zo zastávky TEŽ Popradské pleso.

Z centra Štrbského Plesa sa postupne napojíme na trasu Tatranskej magistrály a vystúpime chodníkom popod masív Patrie s nádhernou tatranskou panorámou, k odbočke
do Mengusovskej doliny. Možná je krátka prestávka na jednej z dvoch chát pri Popradskom plese. Chodník v Mengusovskej doline nás privedie k ďalšej perle tohto územia, k Veľkému Hincovému plesu. Je to najväčšie a najhlbšie karové jazero v slovenskej časti Vysokých Tatier s plochou 20 ha a hĺbkou 50 m. Od jazera vystúpime serpentínami do Vyšného Kôprovského sedla a odtiaľ na vrchol Kôprovského štítu. Výhľad ponúka neobyčajnú, pravú tatranskú scenériu a určite stojí za to ho navštíviť. Na spiatočnej ceste možnosť občerstvenia pri Popradskom plese.

Vyberte si svojho horského sprievodcu kliknutím na tento riadok

Túto trasu pre Vás pripravil:
Ferrata HZS na Martinské hole

Trasa: 
Martin Stráne-Ferrata HZS-Martinské hole-Martin stráne 
Predpokladané trvanie túry: 
3 hodiny výstup, 2 hodiny zostup (spolu: 5 - 6 hodín)
Prevýšenie:
785 m 
Náročnosť
Stredne náročná túra vhodná pre turistov s primeranou fyzickou kondíciou. Väčšia časť trasy pri výstupe je via ferrata, ktorá vedie roklinou s technickými zariadeniami (oceľové laná, kramle, stupačky, rebrík. Potrebná je ferratová výstroj (sedací úväz, prilba, tlmič pádov, rukavice), ktorú je možné si požičať na mieste. Vhodné aj pre deti od 10 rokov.
Cena:
180,- Euro/ skupina do 5 osôb
Poznámka: 
Prejdi s nami prvú slovenskú ferratu a zaži niečo nové!

Túra začína pri konečnej zastávke MHD v Martine, časť Stráne (500 m. n. m) odkiaľ budeme pokračovať po spevnenej cesta (červená značka) až do koryta Mlynského potoka, ktorý je nazývaný aj Pivovarský potok. Tu sa dostávame na spodná časť výstupu, ktorá je obojsmerná končí pri 4. informačnom paneli vo výške 940 m n. m. Na tomto úseku sú 3 informačné panely, 4 oddychové miesta s lavičkami a potok je 7 krát premostený. Oblečieme sa do výstroje a budeme pokračovať hornou časťou, samotná Ferrata HZS, ktorá sa používa len na výstup. Popri aj ponad potok budeme stúpať až pod vodopády, kde sa trasa rozdvojuje. Rovno pokračuje ľahší variant B a vpravo vedie ťažší variant C. Oba varianty sa spoja pri kríži a výstupovej knihe. Ďalej pokračujeme na Bazovú 1245 m n.m., kde sa chodník napojí na lesnú cestu, ktorá vedie na Martinské hole. Na hornom úseku sú 2 informačné panely, 4 oddychové miesta s lavičkami, potok je 3 krát premostený. Celkovo je na ferrate použitých 428 m oceľových lán, 170 istiacich bodov, 90 stúpačiek a 1 rebrík.
Na Martinských holiach je možnosť občerstviť sa na Chate Pirmanka alebo na Starej chate. Následne sa vydáme na zostup po žltej značke, ktorá nás dovedie späť.

Vyberte si svojho horského sprievodcu kliknutím na tento riadok

Túto trasu pre Vás pripravil: 
Starý Smokovec - Téryho chata (2015m) a späť

Trasa: 
Starý Smokovec-Hrebienok-Zamkovského chata-Téryho chata-Zamkovského chata-Hrebienok-Starý Smokovec 
Predpokladané trvanie túry: 
3-4 hodiny výstup, 2-3 hodiny zostup (spolu: 5-8 hodín)
Prevýšenie:
1 005 m 
Náročnosť: 
Mierne namáhavý výstup pre stredne zdatných turistov
Cena:
160,- Euro/ skupina do 10 osôb
Poznámka: 
Možnosť využitia pozemnej lanovky zo Starého Smokovca na Hrebienok a späť (nie je započítaná v cene)

Z centra Starého Smokovca vystupujeme lesným chodníkom popri pozemnej lanovke, alebo sa vezieme ňou na Hrebienok. Odtiaľ zostúpime k Studenovodským vodopádom, okolo nich prídeme k najstaršej slovenskej tatranskej Reinerovej chate, odtiaľ sa po malej prestávke vydáme sokolo obrovského vodopádu k Zamkovského chate. Od  chaty pokračujeme miernymi serpentínami Malou Studenou dolinou po kraji potoka. V strede doliny začneme stúpať do Veľkého hangu cez sutinové úbočie s množstvom serpentín. Pod Žltou stenou nastúpime do malého hangu a po krátkom čase prichádzame k Téryho chate (2015 m). Po občerstvení sa pozrieme na kotlinu Piatich Spišských plies a vrátime sa späť tou istou trasou.

Vyberte si svojho horského sprievodcu kliknutím na tento riadok

Túto trasu pre Vás pripravil: